מוזיאון הגנה
אישים ומפקדים

מפקדים ומדריכים בקורסי מ"מים ובמלחמת העצמאות

ראשי לשכת ההדרכה

אבידר (רוכל) יוסף
גלוברמן יהושע
לב רפאל

ראש אגף ההדרכה

בן חור (כהן) אליהו

אנשי הדרכה מרכזיים

אטלס רפאל
בר תקוה (פסטרנק) משה (מונדק)
גילת (הורביץ) צבי
גרמן צבי
דובנו יצחק
דורי (דוסטרובסקי) יעקב
הרשקוביץ אליהו
ידין (סוקניק) יגאל
כרמל (זליצקי) משה
צדוק (לרר) משה
שמיר (רבינוביץ) שלמה

מפקדי קורסים לקצינים-מ"מים

אבידר (רוכל) יוסף
אבנר (זליקוביץ') אלימלך
איכר אברהם
בר תקוה (פסטרנק) משה (מונדק)
גילת (הורביץ) צבי
גלוברמן יהושע
דובנו יצחק
דורי (דוסטרובסקי) יעקב
ידין (סוקניק) יגאל
כרמל (זליצקי) משה
לב רפאל
לסקוב חיים
שדה (לנדוברג) יצחק (ז'ניה)

מדריכים ראשיים ובכירים בקורסי מ"מים

אבנר (זליקוביץ') אלימלך
איילון (לשצ'ינר) צבי
איילי (הירש) אליעזר
בר תקוה (פסטרנק) משה (מונדק)
גילת (הורביץ) צבי
גלזר זאב
גרמן צבי
דובנו יצחק
הרשקוביץ אליהו
חיטרון נתנאל
כרמל (זליצקי) משה
מטות שמואל
מס דניאל (דני)
מסר עודד
נרקיס עוזי
נשרי (אורלנסקי) עמנואל
ספקטור אהרון
עמיחי איתיאל
צדוק (לרר) משה

מדריכים

אילת (לילד) גדעון
אכסלרוד ברוך
אלון (פייקוביץ) יגאל
אלקיים מרדכי
ארבל יהושע
ארזי מאיר
ארזי (פקר) עודד
אריאלי (שצ'רבטי) תנחום
אשל (אייזיק) יהושע
בדיחי יהושע
בן דור (ברודנר) אברהם
בן עמי אחיה
בר סבר (בורובסקי) זאב
בר שלום (פריד) גיורא (גרי)
גדרון (ברין) יוסף
גורדון יעקב
גלזר מנחם
גליקמן אברהם
דובדבני משה
דורון (ויילהיימר) אהרון
דורון (פליקס) מיכאל
דיין משה
דרור (בורג) שלום
הנדלר עמנואל
הרמן (ביאטוס) פליקס
וינשטיין פנחס
ויץ יחיעם
ורדי רפאל
חפץ יעקב
טבנקין יוסף
יפתח (פרג'ון) שמעון
יצחקי זאב
ישורון זלמן
כהן דוד
כהן מנחם (מנדל)
לבקוב צבי
ליאור (ליטאור) ישראל
ליבון זלמן
לנקין אליהו
מוצרי-מני מכבי
נאמן דב
סלומון יעקב
עומר (הלמר) עזרא
עמיר (זבלודובסקי) ישראל
ענבר (ברנשטין) בן ציון
ערן (שפר) יצחק
פונדק (פונדיק) יצחק
פורת (פירט) אפרים
פנט יחזקאל
פעיל (פילבסקי) מאיר
פרי (פרולוב) יעקב
פרידן (פרידנטל) יונתן
קדר (קסלר) שלמה
קייז (קזשטכר) דוד
קרן (קריביצקי) דוד
רסין יונה
שוגר חנן
שטולצברג אהרון
שנהבי דוד
שני (רוט) יצחק
שפיר (שפייר) אלכסנדר (אלכס)
שפירא צבי
תבורי שלמה

מדריכים בכלי נשק

אברמסון
אוריאל זכר
אטלס רפאל
איכר אברהם
ארבל (גינצבורגר) אליהו
בן חור (כהן) אליהו
בן יעקב צבי
בר סבר (בורובסקי) זאב
ברעם (אוברויגר) יחזקאל (חצ'קו)
דורי (דוסטרובסקי) יעקב
הרשקוביץ אליהו
יפה שמואל דוד
ישפה ישראל
ליבוביץ דוד
נמצא-בי מרדכי
פליקס דורון
פת יעקב
קמחי (מל) חיים
רוזנפלד עמוס

מדריכי טופוגרפיה

בירגר הלל
בן שפר מיכה
יואלי (אופטיקמן) פנחס
פאפר נחום

מדריכי קשר

ברש יצחק (חקי)
לוין צבי (צ'ארלי)

נוהג ותרגילי סדר

שפיגל יששכר
שפירא רפאל

ביצורים והסואה

דורי (דוסטרובסקי) יעקב
עצמון (ויטנברג) עקיבא

מחשבה צבאית טקטיקה היסטוריה צבאית

אבישר (פון פרידמן) איתן (זיגמונד)
בר ישראל
גלוברמן יהושע
דיקל
רטנר יוחנן
שדה (לנדוברג) יצחק (ז'ניה)
שטרנהיים